Rot Ayarı

Trend Lastik firması olarak elbette aracınızın rot ayarı kısmıyla da ilgileniyoruz. Rot ayarı arabaların ön düzen açılarını düzenlemeye verilen isimdir. Direksiyonla birlikte ön tekerlerin de aynı oranda ve aynı yönde olup olmadığını kontrol ediyoruz. Rot ayarı ile araç direksiyonunun çevrildiği yöne göre hareket etmesini sağlıyoruz. Rot ayarınızın bozulduğunu direksiyonunuzun titremesinden anlayabilirsiniz. Veya bir diğer şekilde sürüş keyfinizin bozulması da buna örnek olabilir. Arabanızla ani fren yaptığınızda da yine sağ veya sola doğru kaymalar olabilir. Araç lastiklerinizde gereksiz ve dengesiz aşınmalar yıpranmalar meydana gelebilir. Ayrıca jantlarınızda da yine aynı şekilde daha hızlı bir şekilde yıpranma olabilir. 

Rot Ayarı Hizmeti

Araçlara rot ayarı yapılmasının asıl nedeni lastiklerdir. Çünkü lastiklere giden ağırlığın eşit miktarda olmasını sağlamalıyız. Eğer aracımızda rot balans ayarı bozukluğu varsa araç yolda giderken titremeye başlar. Rot ayarı yapılırsa titreme gider. Direksiyonu çok daha rahat şekilde hareket ettirirsiniz. Yani kısaca direksiyonu herhangi bir yöne doğru çevirdiğimizde lastiklerimiz de aynı yöne doğru bakıyorsa rot ayarınızda sorun yok demektir. Araç direksiyonları sürüş için önemli bir yönlendirme aracıdır. Sonuç olarak direksiyonla aracımıza yön veririz. Aracımızın hareket etmesini sağlayan lastiklerimiz ise direksiyonumuza göre şekil alır. Buradaki bağlantıyı sağlayan noktada rot ayarı yaptırmanız gerekir. Balans ayarı rot ayarından farklı bir ayardır. Fakat balans ayarı hizmeti de yine Trend Lastik hizmetleri arasında mevcuttur. Bizlere hafta içi her gün ve cumartesi günleri saat 08.30 ile 19.30 arasında 0216 455 55 02 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. 

Rot Ayarı Fiyatı

Trend Lastik her zaman müşterilerini düşünen bir fiyat politikasıyla hizmet vermeye devam etmiştir. Yapılan kazalar veya sürüş esnasında alınan darbelerle birlikte aracınızın ön takımında değişiklik yaptığınız zamanlarda rot ayarı sizler için gerekli olacaktır. Aracınızın lastiklerini sökmeden ön düzen ayarının yani direksiyonla birlikte lastiklerin de aynı yönde olmasını sağlayan rot ayarı için şimdi bizden fiyat alabilirsiniz. Sizler de en uygun rot ayarı fiyatı arıyorsanız bizlere hemen 0216 455 55 02 numaralı telefonumuzdan veya WhatsApp iletişim hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Available Appointments on 21 Temmuz 2024

  11:15 – 11:451 space available
  11:45 – 12:151 space available
  12:15 – 12:451 space available